Tel Çit Panel Çit Uygulamaları

Tel Çit Sistemleri; bir alanda belirli bir sınırı korumak ya da o bölgeyi belirlemek, bölgenin kendisine ait bir arazi olduğunu gösterebilmek için kullanılan, telin baklava dilimi şeklinde örülmesiyle oluşan çevreleme sistemleridir. Aynı zamanda tel örgü olarak da adlandırılır. Tel çitler genel olarak güvenlik amaçlı kullanılmaktadır.

Çevre dostu, alev almayan, yıkanabilen, yapısı bozulmayan, solmayan, kaliteli ve sağlam çevreleme sistemleridir. Bu uygulama, kullanıcıya istediği zaman kaldırma kolaylığı sağlamaktadır. Tel çit modelleri şu şekilde gruplandırılabilir;

-Boru direkli tel çit, beton direkli tel çit, düzlemsel jiletli tel, düz hatlı jiletli tel, helezon jiletli tel, galvaniz tel örgü, PVC kaplı tel örgü, puntalı jiletli tel, dikenli tel.

 

PANEL ÇİT SİSTEMLERİ

Panel Çit Sistemleri; sınır belirlemek amacıyla kullanılan, çevre güvenliğini sağlayan ve dekoratif amaçlarla tercih edilen tel örgü sistemlerinden biridir. Estetik görünüm sağladığı ve kullanımı basit olduğu için her yerde tercih edilmektedir. Her türlü mevsim koşullarına karşı dayaklı olan panel çit sistemleri, simetrik bir yapıya sahiptir. Montajının kolay olması ve görüntüsünün diğer çitlere göre çok daha estetik olması en önemli tercih sebeplerindendir. Tabii ki sadece görüntüsü değil, bunun yanında son derece dayanıklı olması da güven sağlamaktadır.

Panel çit sistemlerinde tellerin kaplaması için galvaniz üstü statik boya kullanılır. Dikmesinde kullanılan kaplama ise elektro galvaniz üzeri yine statik boya uygulanmaktadır. En önemli avantajlarından birisi de istenilen renge boyanabilmesidir. Panel çitlerin yüksekliği talebinize göre 50 cm – 250 cm arası değişebilmektedir.

 

Şapka adı verilen plastik kapaklar, montaj esnasında her dikme için kullanılarak görsellik bütünlüğü sağlar. Dekoratif, renkli, dayanıklı, kaliteli olan panel çitler gerek duvar üzerine gerekse de toprağa monte edilebilmektedir.

SINGLE PANEL ÇİT

Single Panel Çit; tek panelli çit sistemidir. Uygun fiyatlı ve kaliteli olması sebebiyle en çok tercih edilen çit sistemidir. İmalatı ve montajı en rahat yapılan çit sisteminde bir çok avantaj mevcuttur. Single Panel Çit sistemlerinin başlıca özellikleri;