Depo Hangar Uygulaması

Depo Hangar; genel olarak ürün ya da araç depolamak için projelendirilen çelik yapılardır. Çelik depoların yükseklikleri ihtiyacınıza göre 4m’den 10m’ye kadar değişebilmektedir.

Hangar yükseklikleri 22m’ye kadar ulaşabilmektedir. Depo ve hangarlar planlama sırasında iç kısımda kolonsuz tasarıma gidilir. Bunun en büyük sebebi depo veya hangar içerisinde kullanımı engelleyecek ögeleri azaltmaktır. Bu yüzden çelik konstrüksiyon bu yapılar için sıkça tercih edilir.

Ayıca bu yapılarda istenilmesi halinde yapı içerisinde hareketli vinç sistemi kurulabilmektedir. Bu sayede malzeme indirme ve yükleme işlemleri hızlıca yapılabilmektedir.

 

Hangar Depo Modelleri

Hangar depo modelleri, şekline göre silindirik hangar, prizmatik hangar gibi isimlendirilmek ile beraber kullanım gayesine göre uçak hangarı, gümrüklü antrepo, askeri depo gibi model isimleri de kullanılıyor.

Tüm projelerimiz baştan sona kalite kontrol süreci ile ilerlemektedir. Depo ve hangar talepleriniz için bizimle iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimize tüm sorularınızı danışabilirsiniz.