Ferforje Korkuluk Uygulamalar

Ferforje Korkuluk; çelik ya da demirin yüksek ısıya maruz kalarak, dövülme işlemi esnasında şekil verilmesi ile oluşturulan ürünlerdir. Ferforje işlemi bir sanat olarak tanımlanabilir. Ferforje korkuluk, genellikle merdiven korkuluğu, balkon korkuluk, bahçe kapısı, bahçe korkuluğu, pencere korkuluğu vb. alanlarda kullanılmaktadır. Ferforje korkuluklar güvenlik amacı ile kullanılmakla birlikte, estetik ve şık görünümünden dolayı süsleme amacıyla da tercih edilmektedir.

Ferforje korkuluklar, modern makinelerde standart model ve motifler belirlenerek üretilmekle beraber, müşterinin ihtiyaç ve zevkine göre özel üretimler de yapılabilmektedir.

Ferforje korkuluk modelleri, uygulanacağı alana ve kullanılan malzemeye göre çeşitlenmektedir. Kullanım alanına göre çok farklı ihtiyaçlar doğabilmektedir. Her ne kadar belirli sabit modeller bulunsa da uygulanacağı alanın boyutlarına göre imalat aşamasında modeller dönüştürülebilmektedir.

Ferforje korkuluk modellerinin bir sınırı yoktur diyebiliriz. BNC Çelik firması olarak sizin ihtiyacınıza, zevkinize ve mekânın dekoruna uyum sağlayacak modeller uzman ekibimiz tarafından tasarlanır ve sizin beğeninize sunulur. Beğendiğiniz her türlü ferforje korkuluk modelini üretebileceğimiz gibi, özel tasarımlar da imal etme kabiliyetine sahibiz.